Spelschema_17_18
sö-må 2-3 april 2017 16:30 Ålandsresa
Onsdag 5 april 13.00 Poängserie Onsdag startar 2017/2018
Måndag 10 april 18.30 Barometer KM 2017/18 startar Medlemsmöte
Onsdag 12 april 13.00 Poängserie Onsdag
Fredag 14 april 13.00 Festbridge / Föranmälan
Onsdag 19 april 13.00 Poängserie Onsdag
Måndag 24 april 18.30 Klubbmatch Stigtomta borta /Föranmälan
Onsdag 26 april 13.00 Poängserie Onsdag
Onsdag 3 maj 13.00 Poängserie Onsdag
Måndag 8 maj 18.30 Årsmöte Handicap KM 2017/18
Onsdag 10 maj 13.00 Poängserie Onsdag
Måndag 15 maj 18.30 KM 2017/18
Onsdag 17 maj 13.00 Poängserie Onsdag
Måndag 22 maj 18.30 Gröna hissen
Onsdag 24 maj 13.00 Poängserie Onsdag
Måndag 29 maj 18.30 KM 2017/18
Onsdag 31 maj 13.00 Poängserie Onsdag

Måndag 5 juni

18.30 Sommarbridge

Måndag 12 juni

18.30 Sommarbridge

Måndag 19 juni

18.30 Sommarbridge

Måndag 26juni

18.30 Sommarbridge

Måndag 3 juli

18.30 Sommarbridge

Måndag 10 juli

18.30 Sommarbridge

Måndag 17 juli

18.30 Sommarbridge

Måndag 24 juli

18.30 Sommarbridge

Måndag 31 juli

18.30 Sommarbridge Barometer (Spader)

Måndag 7 augusti

18.30 Sommarbridge (Spader)
Måndag 14 augusti 18.30 Sommarbridge (Spader)
Måndag 21 augusti 18.30 Sommarbridge (Spader)
Måndag 28 augusti 18.30 Sommarbridge  (Spader)
Måndag 4 september 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 6 september 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 11 september 18.30 Handicap KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 13 september 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 18 september 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 20 september 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 25 september 18.30 Barometer KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 27 september 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 2 oktober 18.30 KM 2017/18   (Spader)
Onsdag 4 oktober 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 9 oktober 18.30 IMP  (Spader)
Onsdag 11 oktober 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 16 oktober 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 18 oktober 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 23 oktober 18.30 Paul Jones 1 Lag  (Spader) Individuellt
Onsdag 25 oktober 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 30 oktober 18.30 Paul Jones 2 Lag  (Spader) Individuellt
Onsdag 1 november 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 6 november 18.30 Paul Jones 3 Lag  (Spader) Individuellt
Onsdag 8 november 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 13 november 18.30 Gröna hissen  (Spader)

Onsdag 15 november

13.00

Poängserie Onsdag  (Spader)

Måndag 20 november 18.30 KM 2017/18   (Spader)
Onsdag 22 november 13.00 Poängserie Onsdag (BIT)
Lördag 25 november 13.00 Festbridge, föranmälan (Spader)
Måndag 27 november 18.30 Jultävling 1 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 29 november 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 4 december 18.30 Jultävling 2 Handicap KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 6 december 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 11 december 18.30 Jultävling 3 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 13 december 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 18 december 18.30 Medtag julklapp (40:-) KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 20 december 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Onsdag 27 december 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Tisdag 2 januari 2018 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 3 januari 2018 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 8 januari 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 10 januari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 15 januari 18.30 Paul Jones 1  (Spader) Individuellt, Lag
Onsdag 17 januari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 22 januari 18.30 Paul Jones (Spader) Individuellt, Lag
Onsdag 24 januari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 29 januari 18.30 Paul Jones (Spader)  Individuellt, Lag
Onsdag 31 januari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 5 februari 18.30 Handicap KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 7 februari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 12 februari 18.30 Barometer KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 14 februari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 19 februari 18.30 IMP (Spader)
Onsdag 21 februari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 26 februari 18.30 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 28 februari 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 5 mars 18.30 Äggtävling 1 KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 7 mars 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 12 mars 18.30 Äggtävling 2 Handicap KM 2017/18 (Spader)
Onsdag 14 mars 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 19 mars 18.30 Äggtävling 3 KM 2017/18 (sista) (Spader)
Onsdag 21 mars 13.00 Poängserie Onsdag (Spader)
Måndag 26 mars 18.30 Gröna Hissen  (Spader)
Onsdag 28 mars    Inställt 13.00 Poängserie Onsdag (sista) (Spader) Inställt
Fredag 30 mars 13.00 Festbridge /föranmälan (Spader)
Onsdag 4 april 13.00 Poängserie 2018/19 startar (Spader)
Måndag 9 april 18.30 Barometer KM 2018/19 startar (Spader)
Onsdag 11 april 13.00 Poängserie 2018/19 (Spader)
Måndag 16 april 18.30  KM 2018/19 Medlemsmöte  (Spader)
Onsdag 18 april 13.00 Onsdag 2018/19 ((Spader))
Måndag 23 april 18.30 Klubbmatch Stigtomta (Hemma) Föranmälan (Spader)
Onsdag 25 april 13.00 Onsdag 2018/19 (Spader)
Onsdag 2 maj 13.00 Onsdag 2018/19 (Spader)
Måndag 7 maj 18.30 Årsmöte Handicap  KM 2018/19  (Spader)

 

Spelprogram 2017/2018

 

**2 Paul Jonestävlingar under spelåret. Igår ej i KM

**2 IMP tävlingar under spelåret? Ingår inte i KM.

** NYTT 3 Gröna hissen-tävlingar ingår ej i KM

** Jul och Påsktävlingarna ska räknas som procentserie (enklare)

Medlemsmöten inlagda i programmet Måndag 10 april 2017 samt 16 april 2018